Nejprodávanější elektrické vertikutátory 2017

Vertikutátor Riwall REV 3816 Vertikutátor je stroj, který vám dopomůže k tomu, aby jste měli zdravý, hustý a krásně zelený trávník. Jakým způsobem? Tzv. vertikutací. V trávníku se totiž časem hromadí zbytky posekané trávy a odumřelé rostliny. Vytváří se tak nepropustná vrstva – tzv. plsť, která zabraňuje pronikání vody a živin do země a růstu trávy. Vytváří ideální podmínky pro výskyt plísní a hub. Tuto plsť vám vertikutátor pomůže odstranit a váš trávník provzdušnit.

Aby jste si mohli udělat představu o trhu, jistě vás bude zajímat, jaké jsou nejprodávanější elektrické vertikutátory. Ty se hodí zejména do menších a středně velkých zahrad s přívodem elektřiny. Žebříček vychází z prodejních statistik několika eshopů a spotřebitelských stránek. Nevíte, jaký vertikutátor vybrat? Nechte se inspirovat od nás.

Jaké jsou nejprodávanější elektrické vertikutátory?
Pořadí:
1.
Název modelu:
Hecht 1538
Hodnocení:
Hodnocení 100%
Cena:
2 990 Kč
Pořadí:
2.
Hodnocení:
Hodnocení
Cena:
2 990 Kč
Pořadí:
3.
Název modelu:
BOSCH AVR 1100
Hodnocení:
Cena:
4 085 Kč
Pořadí:
4.
Název modelu:
Gardena EVC 1000
Hodnocení:
Hodnocení 100%
Cena:
3 981 Kč
Pořadí:
5.
Název modelu:
Riwall REV 3816
Hodnocení:
Cena:
2 399 Kč
Pořadí:
6.
Název modelu:
Einhell RG-SA 1433
Hodnocení:
Hodnocení 100%
Cena:
4 402 Kč

Jak funguje a co dělá vertikutátor?

Vertikutátor má svisle umístěné nože a pružiny. Ty se šetrně zařezávají do vrchní části trávníku a čistí jej od zbytků posekané trávy tzv. plstě. Díky tomu se ke kořenům lépe dostane voda a živiny. Provzdušňují jej a pomáhají mu houstnout. Ideální například po zimě, kdy se potřebujete zbavit sněžné plísně, mechu, plstě a odumřelých rostlin.

Vertikutaci bychom měli provádět pravidelně alespoň 2x do roka ve vegetačním období na jaře a na podzim.

Dříve se provzdušňování trávníku dělalo pomocí hrábí. Což, řekněme si, není úplně v 21. století ideální, pohodlné a efektivní.

Jak vybrat elektrický vertikutátor?

  • Pohon – máte na výběr buď benzínové nebo elektrické vertikutátory. My se v dnešním článku věnujeme pouze nejprodávanějším elektrickým vertikutátorům, které bohatě postačí na menší a střední zahrady. Pro větší plochy volte raději benzínové stroje.
  • Výkon – alespoň 1 kilowat u elektrických a 3 koně u benzínových. Což by měla splňovat většina strojů.

Sdílej se svými přáteli...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *