Nejprodávanější hračky pro kluky 2017

KOVAP Tatra 815 hasiči - hračky pro kluky Svět hraček je obrovským prostorem kreativity, radosti a překvapením hlavně pro naše děti. Ať jsou malí nebo velcí, hrají si denně (se vším) a milují hračky všeho druhu. Vybírat pro ně dárek není mnohdy až tak snadné, jelikož se musí vždy brát zřetel na věk a zdravotní nezávadnost výrobku.

Na trhu se objevují bohužel také výrobky, které vůbec neodpovídají normám a nepatří do prodeje. Proto se vyplatí být vždy ve střehu a nekupovat nic závadné, co nemá potřebné označení a neprošlo důkladnými testy.

Hračky jsou pro naše děti důležité, podporují jejich psychický a duševní rozvoj a musí se vybírat pečlivě. Jak vybrat správnou hračku? Čemu věnovat pozornost? Na to si dnes odpovíme a podíváme se na nejprodávanější hračky pro kluky.

Jaké jsou nejprodávanější hračky pro kluky? TOP 15

Při sestavování žebříčku nejoblíbenějších hraček pro kluky jsme vycházeli ze statistik prodejnosti největších obchodů s hračkami v ČR.
 Název hračky:Info:Naše hodnocení:Cena: 
1.LENA Mercedes požární auto 70 cm
věk: 3+
odrážedlo / auto
funkční vodní dělo
5 Stars5 / 5od 598 KčČíst recenze
2.Nerf Modulus recon MK11
věk: 8+
sestavte si vlastní pistoli!
4.8 Stars4.8 / 5od 771 KčČíst recenze
3.Dino Tatra auto 148 oranžová
věk: 1-8
sklápěcí korba
nosnost až 100 kg
5 Stars5 / 5od 569 KčČíst recenze
4.LEGO® City - Popelářské auto
věk: 5-12
248 ks dílků
ze série LEGO® City
5 Stars5 / 5od 429 KčČíst recenze
5.Buddy Toys Odstrkovadlo Mercedes
věk: 3+
nosnost 23 kg
Zvuky a melodie na volantu
4.8 Stars4.8 / 5od 999 KčČíst recenze
6.Bino Zatloukačka - Krtek
věk: 1,5 - 4
téma: Krteček
materiál: dřevo
4.7 Stars4.7 / 5od 249 KčČíst recenze
7.LEGO® Star Wars™ - Stíhačka Y-Wing
věk: 8-14
691 ks dílků
ze série LEGO® Star Wars™
5 Stars5 / 5od 1629 KčČíst recenze
8.First BIKE Odrážedlo
věk: 2-5
značka: Bezpečné hračky
naučí držet rovnováhu
5 Stars5 / 5od 2290 KčČíst recenze
9.Teddies Pistole
věk: 3+
pěnové náboje v balení
4.5 Stars4.5 / 5od 309 KčČíst recenze
10.Hasbro Transformers
věk: 8+4.5 Stars4.5 / 5od 663 KčČíst recenze
11.Lanovka (plech) Kovap
věk: 3+
disponuje strojkem
jezdí po provázku
4.3 Stars4.3 / 5od 419 KčČíst recenze
12.Woody Elektrická mašinka
věk: 3+
elektrická mašinka
nutné baterie - 1x "AA"
4.8 Stars4.8 / 5od 177 KčČíst recenze
13.RC Cars Burák 1:24
věk: 3+
na dálkové ovládání
turbo funkce
4.9 Stars4.9 / 5od 795 KčČíst recenze
14.NERF ZOMBIE KUŠ
věk: 8+
balení: kuš a 4 šipky z pěny
5 Stars5 / 5od 599 KčČíst recenze
15.WOODY Kolečko
věk: 3 - 12
materiál: kov
pro malé zahradníky
5 Stars5 / 5od 399 KčČíst recenze

Při výběru nové hračky pro kluky věnujte pozornost těmto bodům:

Jak jsme si řekli v úvodu, hračky jsou pro naše děti moc důležité v každém jejich věku. Slouží ke správnému rozvoji osobnosti a kreativity. K pestrému výběru patří různé knížky, stavebnice, autíčka, leporela, kolotoče, autodráhy, figurky, …

 1. Ke každému věku se hodí jiná hračka. U těch nejmenších jsou vhodné hrající kolotoče a hračky na pověšení, které dítě pozoruje vleže. U větších (kolem půl roku až roku) najdou uplatnění různé kousátka a chrastítka, hračky různých geometrických tvarů a hudebních tónů, pískací hračky, malé míče, plyšové hračky, autíčka, chodítka, jezdící autíčka, hračky do vody a jiné.
  Po překročení 1,5 – 2,5 ročku rádi napodobují své rodiče a sourozence i návštěvu. Učí se mluvit, začínají být hodně aktivní, zajímá je, jak dělají zvířátka, sledují pozorně obrázky v knížkách, chtějí mít svoje malé nářadí pro malé kutily, touží toho vědět a vyzkoušet více, různé skládačky, hrátky se zvířátky, vyhrají si se zvířecí farmou, autíčky (policejní, hasičské, sanitní, tirák, traktor, bagr), skládačkami, kostkami, figurkami hasičů, policajtů, popelářů.
  Větším klukům uděláte radost s tabulkou na psaní, omalovánkami, psacími a kreslícími potřebami, autodráhou, autíčky na ovládání, drakem, filmovou a pohádkovou postavičkou, vojáčky, stavebnicemi pro malé stavitele.
  Všechny děti milují postavičky z pohádek, rády si tvoří svoje příběhy a pohádky. Svoje sny a představy rozvíjejí podle toho, co vidí nebo slyší. Milují mluvené, kreslené i filmové pohádky. Dokážou bedlivě poslouchat čtení z knížek nebo vyprávění z CD.
  Pro malé děti je nevhodné kupovat hračky na baterky – mohou spolknout baterku. Pamatujte, že malé děti dokážou rozebrat a sníst cokoli. Stejně nebezpečné jsou ostré hrany.
 2. Kvalita a nezávadnost – Vždy musíme hledět na nezávadnost, testy kvality, hlavně u těch nejmenších, jelikož děti strkají hračky do pusy. Vhodné jsou dřevěné výrobky, přírodní guma, bavlna nebo papír, len, kůže, vše bez lepidel, laků a chemických sloučenin. Pozor na PVC, ftaláty a jiné alergeny. Dětské hračky musí splňovat potřebné normy a certifikáty! Měly by jít dobře omýt a některé i vyprat. Pokud jde o děti, naučte se nešetřit na kvalitě.
 3. Kupujte jen od ověřených prodejců. Na štítku výrobku by měl být uvedený výrobce, původ výrobku a jiné důležité informace – certifikáty, normy, pro jaký věk dítěte je hračka doporučená, na co si máte dávat pozor atd. Výrobky bez označení a štítků mohou být nebezpečné, proto raději takové nekupujte.
 4. Věnujte i pozornost módnímu trendu. I když se dospělí nechtějí přizpůsobovat modernímu trendu a kupovat podle toho, co určuje televize – u větších děti musíte brát ohled na to, jaké pohádky a reklama zrovna běží, protože tomu podléhá i svět hraček. Dětem se líbí, co zrovna vidí ve večerníčku nebo pohádce, takže pokud dostane hračku, kterou nezná, nemůžete se divit, když si s ní zrovna nebude hrát.
 5. Co milují kluci? Pistolky na vodu, vše co střílí a dělá bouchací zvuk, brýle a hraní na různé profese: hasiče, policajty, průvodčí, pokladníky. Radost jim dělají jakákoli auta – kovová i plastová, autodráhy, vojáčky, figurky dle moderních trendů, lego, stavebnice, svítící tkaničky, logické hry, soupravy na písek, míče, fotbálek, plavecké brýle a ploutve, fixy a pastelky, kostky, knížky (obrázkové i hudební), koberec s cestičkami a garážemi, plastelínu, omalovánky a jiné kreativní hry, skládačky.
 6. Nevíte jakou hračku koupit? Nechte se inspirovat naším žebříčkem nejprodávanějších hraček pro kluky a vyberte si co sedí věku vašemu dítěti nebo jeho zálibách.

Dobře zvolená hračka pro kluky slouží k radosti a k podpoře dovedností. Dítě díky světu hraček poznává barvy, tóny, zvuky, procvičuje si postřeh, logické myšlení, zručnost, učí se mluvit a napodobovat dospělé. Při výběru vždy berte ohled na věk dítěte, jeho povahu, co se mu líbí a jaké hračky má rád, pak určitě vyberete tu správnou.

Sdílej se svými přáteli...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *