Nejprodávanější meteostanice 2017

Meteostanice Naplánovat si výlet, práci na zahradě nebo romantický večer pod hvězdami, není dnes až tak složité. Stačí zapnout k tomu určený přístroj, zjistit potřebná data a můžete směle plánovat na několik dní dopředu. Mít přehled o počasí je v dnešní době hodně oblíbená činnost, hlavně pro zahrádkáře, sportovce, cykloturisty a výletníky. Sice ještě neumíme přímo ovlivnit déšť, sníh a sluníčko, ale můžeme se počasí přizpůsobit díky informacím, které se dají získat pomoci chytrých meteostanic.

Nabídka na trhu se snaží přizpůsobit náročným i nenáročným klientům, výběr meteostanice je opravdu bohatý. Náš test vám pomůže upřesnit, na co si dát pozor, jak vybrat ten správný přístroj a jaké jsou recenze na nejprodávanější meteostanice.

Jaké jsou nejprodávanější meteostanice?
Pořadí:
1.
Název modelu:
SENCOR SWS 280
Hodnocení:
95%
Cena:
899 Kč
Pořadí:
2.
Název modelu:
Hyundai WSP 3080 R WIND
Hodnocení:
100%
Cena:
2 999 Kč
Pořadí:
3.
Název modelu:
Hyundai WSC 2180 B
Hodnocení:
84%
Cena:
999 Kč
Pořadí:
4.
Název modelu:
EDISON 557
Hodnocení:
88%
Cena:
449 Kč
Pořadí:
5.
Název modelu:
Hyundai WS 2061 GARDEN
Hodnocení:
76%
Cena:
1 599 Kč
Pořadí:
6.
Název modelu:
Hyundai WS 8236
Hodnocení:
90%
Cena:
599 Kč
Pořadí:
7.
Název modelu:
Sencor SWS 240
Hodnocení:
81%
Cena:
1 018 Kč

Co je METEOSTANICE?

Přístroj, který dokáže poskytnout důležité a praktické informace o počasí, nejen v místě bydliště, ale i v různých koutech republiky. Nejen, že hezky vypadá a nese znaky vytříbené elegance, ale ukazuje teplotu, vlhkost, tlak, rychlost větru, srážky, UV záření. Některé meteostanice mají vodotěsné kryty a vyrábějí se z nerezové oceli. Různé velikosti displeje a široká škála barev umožňuje výrobek doladit k interiéru. S meteostanici budete mít přehled o teplotě uvnitř i venku, o počasí vhodném pro procházky nebo výlety, zjistíte, kdy si přibrat svetr nebo přibalit deštník.

Při nákupu věnujte pozornost tomu, zda nekupujete pouze budík nebo teploměr

Tyto přístroje mají v sobě většinou zabudovaný kalendář i hodiny, alarm a budík. U vyspělejších získáte přehled o srážkách, záření, rychlosti větru, to vše můžete pozorovat na přehledném grafu a sledovat například rosný bod. Meteostanice má za úkol předpovědět co nejpřesněji počasí a povětrnostní vlivy. Některé se dají připojit k počítači, jiné funguji samostatně, bez možnosti přenosu dat. Přístroj musí vždy obsahovat tlakoměrné čidlo, v jiném případě bude plnit funkci budíku!

Na čem při výběru záleží?

Záleží hlavně na vás, o jaké informace a funkce máte zájem, zda potřebujete znát rychlost větru, velikost srážek, vlhkost, rosný bod, UV záření, východ a západ slunce nebo si vystačíte se základními údaji. Je pro vás nutné mít v meteostanici zabudované věci pro náročné uživatele? Pak vybírejte podle svých požadavků a zkontrolujte si, co vše přístroj nabízí. Čtěte vždy důkladně všechny informace na obalech výrobků nebo se ptejte prodejce. Upřesněte si velikost displeje, podsvícení, osvětlení, vzhled ikonek na obrazovce, zda chcete meteostanici základní nebo s více funkcemi. Podívejte se na žebříček nejprodávanějších meteostanic a inspirujte se nákupy ostatních.

Na co je dobré dát si pozor a jaké existují druhy meteostanic?

Výrobek se sice může tvářit jako super meteostanice, ale pokud nemá zabudované potřebné čidla, nesplní vaše očekávání. Většina stanic má bezdrátové čidlo. Jedny z lepších přístrojů ukazují UV záření, směr a rychlost větru, jaká je velikost dešťových srážek, vlhkost uvnitř i venku.

Pokud se jedná o stanice, které pracují s daty získanými z internetu, vždy upřesňují předpověď i na několik dní dopředu, díky aktualizovaným informacím z jiných serverů. Dosah běžných meteostanic je 30 – 150 m. Provoz je docela úsporný (většinou s využitím výměnných baterií), bezdrátový, vše funguje na základě čidel. Displej může být – LCD, inverzní, LED, TFT (u každého typu je jiné osvětlení), od velikosti displeje se odvíjí i cena. Dnes se již dají data stahovat z meteostanice do počítače, záleží na výběru přístroje, zda tuto možnost podporuje.

Na trhu najdete například:

  • Meteostanice základní – nedá se připojit k počítači a ukazuje pouze základní předpověď počasí.
  • Meteostanice s přídavnými prvky – patří již k těm lepším, které ukazují tlak na grafu, pracuje s informacemi o nadmořské výšce, vlhkosti, námrazy, tlaku atd.
  • Meteostanice, které fungují na bázi Meteotime – tento přístroj se řídí předpovědí meteorologů a vyhodnocuje data z jejich serverů.

Sdílej se svými přáteli...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *