Nejprodávanější šicí stroje 2017

Šící stroj Singer Hledáte kvalitní šicí stroj? Pomůžeme vám s výběrem a ukážeme ty nejprodávanější šicí stroje na českém trhu. Výběr šicích strojů je opravdu bohatý – od klasických, po speciální. Dalo by se říct, že si vybere každý, začátečník, i profesionální švadlena. V dnešní době jsou vyhledávanou skupinou kufříkové šicí stroje, které dělíme na mechanické a elektronické.

Mezi oblíbené šicí stroje, patří například výrobky od značky Brother. Tyto japonské šicí stroje nabízejí odpovídající kvalitu a jednoduchost ovládání, patří k lepším strojům, za dobrou cenu, s možnosti nejen vyšívat. Jednoduché ovládání je velkou výhodou. Jsou inteligentní, mají podrobné návody, tichý chod, zajímavý vzhled, důkladné zpracování, pečlivé vybavení, výběr různých funkcí, slouží pro náročné i nenáročné, je u nich zaznamenána nízká poruchovost.

Pomocí našeho dnešního žebříčku máte možnost prozkoumat nejprodávanější šicí stroje, různá doporučení, podívat se, čemu je potřeba věnovat pozornost, než si stroj koupíte a jaké šicí stroje náš trh nabízí.

Jaké jsou nejprodávanější šicí stroje?
Pořadí:
1.
Hodnocení:
86%
Cena:
2 455 Kč
Pořadí:
2.
Hodnocení:
87%
Cena:
2 759 Kč
Pořadí:
3.
Název modelu:
JANOME 920
Hodnocení:
93%
Cena:
4 700 Kč
Pořadí:
4.
Název modelu:
Brother BN 2700
Hodnocení:
93%
Cena:
5 170 Kč
Pořadí:
5.
Název modelu:
Brother NV 35
Hodnocení:
97%
Cena:
9 490 Kč
Pořadí:
6.
Název modelu:
Guzzanti GZ 110
Hodnocení:
90%
Cena:
2 499 Kč

Při výběru šicího stroje věnujte pozornost těmto bodům:

 1. K čemu budete stroj potřebovat? Chcete být profesionální šička nebo pouze potřebujete občas zašít kalhoty a přišít knoflík.
 2. Podle toho, k jakému účelu potřebujete stroj, vyberte výši ceny. Je zbytečné kupovat stroj s funkcemi, které vůbec nepotřebujete.
 3. Chcete stroj šlapací, mechanický nebo elektronický s displejem?
 4. Záleží na praktičnosti stroje, a jak dobře dokáže fungovat (kontrola navlékaní a navíjení nitě, délka a šířka možnosti volby stehu, šití knoflíku, funkčnost chapače, výměna dílů, složitost programu, nastavení patky a jiné).
 5. Volte stroj podle toho, jaký materiál budete při šití používat, ne každý stroj dokáže zpracovat kvalitně silnější látku. Pokud se rozhodnete pro šití riflových kalhot nebo kabátu, volte vhodný typ stroje, který to zvládne.
 6. Záleží vám na síle hlučnosti, vibracích a jiných aspektech? Pak věnujte pozornost i těmto věcem.
 7. Prohlédněte si návod, zda obsahuje veškeré potřebné informace. Zeptejte se prodejce na záruku, protože na některé součásti stroje záruka neplatí.
 8. Zajímejte se u vybrané značky o možnost oprav a dostupnost náhradních dílů.
 9. Sledujte co lidé nejčastěji kupují, např. nejprodávanější šicí stroje zde u nás, dále sledujte recenze a diskuse. Uděláte si přehled a třeba se inspirujete.

Co je dobré o šicích strojích vědět?

Rozdíly najdete hlavně ve vzhledu a funkcích, většinou má podobnou kvalitu a výdrž, jako všechny ostatní. Avšak pozor, šicí stroje zakoupené pro domácí účely nemohou být stejné, jako stroje textilní, průmyslové. U dražších šicích strojů je rozdíl hlavně v rozměrech, designu, různých funkcích, dotykovém displeji.

Na trhu najdete různé druhy šicích strojů. Stroje obyčejné slouží k základním činnostem – stehy jsou většinou rovné, normální entlování. Přídavné funkce už dokážou stehovat způsobem ozdobné výšivky. Lepší stroje si dokážou hravě pohrát s overlockovým stehem, s pružnou látkou, prošívat patchworkové deky, riflovinu a jiné složitosti. Důležité je také věnovat pozornost patkám (dílům, které přidržuji látku).

 • ŠLAPACÍ STROJE – známe je za doby našich babiček, jsou velké, v retro stylu, bez osvětlení, většinou velkých rozměrů, bez převodu, docela náročné na ovládání, nevýhodu je složitost šití, pomalá rychlost, potíže s opravou.
 • KUFŘÍKOVÉ ŠICÍ STROJE:
  a) Mechanické šicí stroje – pohání je elektrika, rozdíl mezi elektronickým a mechanickým – je ve vnitřních dílech a obsluze stroje. Mezi nejprodávanější značky patří – Veronica, Zetina, Janome, Husqarna, Singer, Brother, Toyota, Veritas a jiné. Nejsou tak složité, dobře se ovládají a nabízejí dostatečně dost funkcí pro kvalitní šití.
  b) Elektronické šicí stroje – jsou vhodné pro složitější šití, využijí je hlavně švadleny, které se šitím živí. U těchto strojů je již všechno řízené elektronikou. Šití ovládané počítačem je jiné, než šití na mechanických strojích, zde reguluje rychlost a způsob šití počítač, dle nastavení. Takové stroje dokážou na látce přímo malovat ozdobné stehy. Na displeji vidíte veškeré informace. Tomu všemu odpovídá i cena stroje.

Sdílej se svými přáteli...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *